164 Lexime

Quhet ‘veturë lodër’, këtë makinë do e lansojë Audi


19/02/2020 Volkswagen Group ka njoftuar se do të prodhojë modelin Audi elektrike të vogël urbane në një të ardhme të afërt. Këto vetura do të ishin të lira dhe e para...

145 Lexime

Quhet „rrufe“, Lamborghini prezanton hibridin e ri dhe është një bishë e vërtetë


31.01.2020 Lamborghini ka krijuar një hibrid dhe kjo tashmë është zyrtare. Koleksioni i ri quhet Sián dhe duhet thënë se Sian është makina më e fuqishme dhe më e shpejtë që kanë prodhuar ndonjëherë...

147 Lexime

E panjohur deri më tani, por kjo veturë ka thyer rekordin e shpejtësisë me kalimin e 400 km/h


27/01/2020 Vetëm dhjetë sekonda, iu nevojitën veturës ‘Dodge Viper’ që të arrijë 320 kilometra në orë Tani një makinë e tillë, e prodhuar në vitin 2006, e e modifikuar shpeshherë, i...

KURIOZITETE
179 Lexime

Kadillak 53′ Lincoln Capri (video prezentim)


21.01.2020 Ky është një kadillak 53′ Lincoln Capri i modifikuar fillimisht i përshtatur nga dizajneri legjendar George Barris i cili krijoi Batmobile nga TV Show. https://www.facebook.com/supercarblondie/videos/2503296503324887/?t=270

62 Lexime

Mercedes Avatar (video)


07.01.2020 Kjo makinë është frymëzuar nga filmi Avatar… është vizioni i vitit 2020 @FBENTITR. Mercedesi bashkëpunoi nga afër me drejtorin e Avatarit, James Cameron dhe Jon Landau për të dalë me një makinë që mund...

54 Lexime

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri


03/01/2020 iPhone i ri mund të sjellë disa surpriza. Sepse, siç flitet, kompania do t’a bëjë një iPhone ku kamera e përparme do të zhduket plotësisht nën ekran, raporton LetsGoDigital. Për...

64 Lexime

Messenger do iu kushtëzojë atyre që hapin profile për herë të parë


30/12/2019 Messenger shkruan se përdoruesit nuk do të jenë më në gjendje të hyjnë në messenger nëse nuk kanë një profil në Facebook. Në vitin 2015, Facebook lejoi përdoruesit e mundshëm...

74 Lexime

Një bukurosh si Bugatti që kushton tre milionë euro


07/12/2019 Bugatti do t’u ofrojë klientëve një edicion special të kufizuar Chiron të frymëzuar nga modeli La Voiture Noire i prezantuar në fillim të këtij viti. Ata që duan të kenë...

59 Lexime

IPhone 11 Pro mbledh të dhëna për lokacionin tuaj edhe nëse nuk ia lejoni


07/12/2019 Apple ka lëshuar një version të softuerit iOS 13, i karakterizuar nga cilësimet e përmirësuara të intimitetit. Sidoqoftë, programi ende mund të gjurmojë vendndodhjen e përdoruesit, edhe kur opsioni Shërbimet...

SHKENCË
77 Lexime

Rreziku që mund të vijë nga FaceApp


07.12.2019 Sipas Byrosë Federale të Hetimit (FBI), FaceApp dhe të tjera aplikacione të krijuara në Rusi paraqesin një rrezik potencial të shërbimeve të spiunazhit. Këto komente të FBI-së janë bërë në...