LAJME
160 Lexime

Dino Murtezani, Ikona e Muzikës Instrumentale Shqiptare


Nga Nora Kalaja Artisti i mirënjohur Dino Murtezani, ka lindur në Tetovë, Maqedoni në vitin 1970. Në moshën 15-vjeçare shpërngulet në Slloveni, ku jeton dhe punon tani. Njihet si artist i...

187 Lexime

Shpat Kasapit nuk po i dalin 120 mijë euro në vit nga muzika, ndërron profesion


04/01/2020 Shpat Kasapi gjen një punë të re pasi nuk i mjaftojnë fitimet nga muzika! U bë pak kohë që nuk kemi dëgjuar për këngëtarin shumë të njohur nga Maqedonia, Shpat...

213 Lexime

Çka i mësoi ‘Kurani’ Naser Rafunës


21/12/2019 Naser Rafuna është aktori i mirënjohur kosovar, që depërtoj në botën e aktrimit përmes serialit “3 gjermant e trash”, e më pas u pa në shumë projekte të tjera, shkruan...

234 Lexime

Ibrahim Tatlises prap martohet dhe një foto nga nusja e re


23.11.2019 Këngëtari baba i shtatë fëmijëve Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises vitin e kaluar pas një pauze shtatë vjeçare u rikthye në skenë. Këtë largim nga muzika e bëri jo...

54 Lexime

Loredana mori çmim në “MTV EMA”, reagon çifti zviceran


07.11.2019 Çifti zviceran që po e akuzon Loredanën për mashtrim, ka reaguar pasi Loredana u shpall “Artistja më e mirë në Zvicër”, nga “MTV EMA”. “Loredana nuk duhet të marrë ndonjë...

67 Lexime

Kjo është shqiptarja me të cilën po bashkëpunon Kim Kardashian (FOTO)


06/11/2019 Përveç grimierit Mario Dedivanovic, tani Kim Kardashian ia beson kujdesin për lëkurën e saj një tjetër shqiptareje. Bëhet fjalë për kosovaren Toksa Husted, një eksperte për kujdesin e lëkurës së...

51 Lexime

Angelina rrëfen si është jeta pa Brad Pitt-in


06/11/2019 Angelina dhe Brad Pitt i dhanë fund rreth 3 vite më parë, por nuk ka ende një divorc për të finalizuar gjithçka. Në intervistën bërë së fundmi për Harper’s Bazaar,...

KULTURË
117 Lexime

Këngëtarja ukrainase ndez skenën e “The Voice of Greece” me këngë shqipe (Video)


28.10.2019 Ukrainasja Angelina Statyeva zgjodhi që në “blind audition” të konkurrojë me këngën e bukur shqiptare, “Lule Lule”. Me një zë brilant dhe performancë fantastike, ukrainasja mahniti jurinë e “The Voice”....

LAJME
70 Lexime

Shpat Kasapi do të kandidoj për deputet në Maqedoninë e Veriut


Këngëtari i njohur shqiptar nga Maqedonia e Veriut Shpat Kasapi ka ndërmend që t’i futet botës së politikës, njësoj si nëna e tij e cila është deputete nga rradhët e LSDM-së...

94 Lexime

ANTONIO BANDERAS: Infrakti është gjëja më e mirë që më ka ndodhur


08.10.2019 Shpesh flet për sulmin në zemër pasi që xhiroi një film të ri me regjisorin Pedro Almodovar „Dhimbje dhe lavdi“ Aktori spanjoll Antonio Banderas pati një sulm në zemër dy...