AKTUALE
65 Lexime

Kosovari u shfrytëzua 35 vjet nëpër ferma dhe më pas u dëbua nga Zvicra


Fermerët zviceranë shfrytëzojnë njerëzit pa letra nëpër fermat e tyre Mijëra punëtorë pa dokumente bëjnë punë të paligjshme nëpër fermat zvicerane. Fermerët me sa duket kanë pak frikë. Sipas vlerësimeve të...

AKTUALE
61 Lexime

Pesë të vdekur në një aksident të autobusit në Gjermani


Aksident i rëndë në autostradën A9 pranë Leipzigut në Gjermani. Mëngjesin e së mërkurës është aksidentuar një autobus. Pesë persona humbën jetën dhe pasagjerët e tjerë të autobusit u plagosën rëndë...

AKTUALE
132 Lexime

Ish kryetari zviceran, Joseph Deiss përkujton vizitën në Shkup në varrimin e kryetarit maqedonas


Më 5 mars të këtij viti mbushen plot 17 vite, që kur u varros me nderime të mëdha ish kryetari i atëhershëm maqedonas Boris Trajkovski, i cili humbi jetën në një...

88 Lexime

James Pardew një vështrimi për Kosovën të publikuar në “The Hill”


06 April 2020  James Pardew është ish-ambasador i SHBA-së në Bullgari dhe ish-ndihmëssekretar i NATO-s. Përmes një vështrimi të publikuar në “The Hill”, ai ka komentuar qasen e administratës Trump karshi...

224 Lexime

Lajm fantastik nga Turqia: Zbulohet vaksina kundër koronavirusit, testohet suksesshëm


04.04.2020 Shkencëtarët turq besojnë se janë pranë zbulimit të vaksinës për covid-19, transmeton Kosova Post. Hulumtuesit në firma e njohur botërore e prodhimeve të barnave ‘Abdi Ibrahim’ thonë se ata tashmë...

175 Lexime

Kompania e sondazheve, më e sakta në Kosovë, publikon sondazhin e ri, ja çfarë përkrahje ka Vetëvendosje


4 PRILL 2020 Një sondazh i realizuar nga Uboconsultig ka nxjerrë se në rast se zgjedhjet do të mbaheshin shpejt, fituese do të dilte Lëvizja Vetëvendosje me 52 për qind të...

77 Lexime

‘As ndërmend nuk më vjen të jap dorëheqje nëse më thërret Haga’


2 PRILL 2020 Presidenti Hashim Thaçi ka ritheksuar se deri më tash nuk ka pasur ftesë nga Haga. Ai ka thënë se nuk është ‘evlia’ ta di nëse do të ketë...

74 Lexime

LAJMI I FUNDIT; Dorëzohet kallëzimi penal kundër Presidentit Thaçi


31.03.2020 Dje, më 30 mars 2020, U.D. i MPBAP-së, z. Xhelal Sveçla, dorëzoi pranë Prokurorisë Themelore të Prishtinës Kallëzimin Penal të bërë kundër Presidentit Hashim Thaçi, në lidhje me deklarimet e...

78 Lexime

Albulena Haxhiu tregon kur duhet të mbahen zgjedhjet e reja


30.03.2020 Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të insistojë në mbajtjen e zgjedhjeve të reja, pas rënies së Qeverisë Kurti, me mocionin e mosbesimit të iniciuar nga partneri i saj i koalicionit qeverisës Lidhja...

160 Lexime

CIA dhe FBI marrin në dorë dosjet e Berishës, Ramës dhe Metës(video)


30.03.2020 pamfleti.news https://www.facebook.com/pamfleti.news1/videos/881697758961180/?t=186