148 Lexime

“Kokaina në Krushopek”, Çulev jep informacionet zyrtare, katër persona të arrestuar


20/02/2020 Ministria e Punëve të Brendshme ka dhënë detajet zyrtare lidhur me aksionin e mbrëmshëm në fshatin Krushopek në të cilin u sekuestrua 1kg kokainë. Ministri Naqe Çulev tha se pas...

302 Lexime

I riu nga Tetova që vdiq sot nga aksidenti i rëndë (FOTO)


20/01/2020 TetovaSot ka siguruar edhe foton e të riut 19 vjeçar Bojan Smilevski nga Saraçina e Tetovës, i cili sot vdiq nga plagët e marra nga aksidenti i rëndë që ndodhi...

160 Lexime

Tragjedi në Prilep, burri vret gruan dhe nënën e saj, ndërsa plagos gjyshin e gruas


11/01/2020 Një tragjedi e rëndë ka goditur qytetin e Prilepit mëngjesin e sotëm, ku dyshohet se burri ka qëlluar me armë zjarri për vdekje gruan e tij dhe nënën e saj,...

90 Lexime

Përleshje me armë zjarri në “Aleksandar Palace”


01/12/2019 Më datë 01.12.2019 rreth orës 00:35 në polici është lajmëruar se është shtënë me armë zjarri në Hotelin “Aleksandar Palace” në bulevardin 8 shtatori. Deri sa në restorant po qëndronin...

106 Lexime

Zjarr në një tren në Pakistan, 73 të vdekur (VIDEO)


01.11.2019 Zjarr në një tren në Pakistan, 73 të vdekur të përfshirë nga zjarri pas një shpërthimi që ka ndodhur pranë rajonit Liyakatpur në Pakistan. Ministri i Hekurudhave të Pakistanit, Sheikh Rasheed...

BOTA
375 Lexime

Pedofilit jehud Artyom Skrobov, i caktohet paraburgim prej 30 ditësh


25.10.2019 Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur t’ia caktojë masën e paraburgimit prej 30 ditësh izraelitit Artyom Skrobov. Ai dyshohet se ka kryer veprën penale keqpërdorimi i fëmijëve në pornografi. Jahudiu...

AKTUALE
75 Lexime

Katica Janeva nga spitali kthehet në Shutkë


14/10/2019 Ish Prokurorja Speciale Katica Janeva është në gjendje më stabile dhe me siguri nesër do të transferohet në burgun e Shutkës ku do ta vuaj masën e paraburgimit, që ju...

DIASPORA
113 Lexime

Kontrabanda shqiptare e zbuluar në Hollandë: 1650 kilogramë kokainë dhe heroinë


12.10.2019 Nga: Jan Søgaard E dorëzuar nga Hollanda për kontrabandë 60 kilogramë droge Burgosje e re në Oper Operacionin Goldfinger ’ku bandat e drogës akuzohen për kontrabandë dhe shitje gjithsej 1650...

EKSKLUZIVE
87 Lexime

Kina merr organet e miliona të burgosurve muslimanë ujgurë


08.10.2019 Rozart Dani Luksemburg 2019 Kina mbledh organet e miliona të burgosurve muslimanë ujgurë, deklarojnë vëzhguesit ndërkombëtar. Ata dyshojnë se kjo pakicë kombëtare shërben si „rezervuar organesh“ për spitalet kineze. Javën...

KRONIKA E ZEZË
60 Lexime

Grushta në ndeshjen e futbollit, flamuri i Virginës apo ofsajdi?!


  2019-09-09   Një incident ka ndodhur dje pasdite me tifozët e ekipeve maqedonase në komunën e Debarcës në kuadër të Ligës së Tretë të Futbollit në Maqedoni. Policia e rajonit...