78 Lexime

IDM dhe Transparency International, Raport kritik mbi mekanizmat kundër korrupsionit në Shqipëri


Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDM) publikoi sot në Tiranë Raportin e Vlerësimit të Sistemit Kombëtar të Integritetit për Shqipërinë, mbi efektivitetin e mekanizmave kombëtarë kundër korrupsionit, raporton VOA. Raporti, një bashkëpunim...

LAJME
168 Lexime

500 shtëpitë e para do të ndërtohen në Laç nga Erdogani


Në Laç do të nisë shembja e godinave të cilat kanë rezultuar të pabanueshme për shkak të tërmetit. Kryeministri i vendit, Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur...

LAJME
127 Lexime

GAREVSKI: Alarmi për cunamin, thuajse e pamundur


Profesori i njohur për Sizmikën dhe Tërmetet nga Maqedonia e Veriut, Mihail Garevski, qetësoi të gjithë shqiptarët, por edhe të gjithë vendet pranë Detit Adriatik, teksa tha se nuk ka asnjë...

LAJME
703 Lexime

Edi Rama e nis ditën me thënie islame (FOTO)


Kryeministri shqiptar, Edi Rama, e ka filluar ditën me një një thënie të një dijetari islam. Para se të zhvillohet mbledhja e pestë e jashtëzakonshme e Qeverisë së Shqipërisë pas tërmetit...

LAJME
91 Lexime

Celulë terroriste iraniane në Shqipëri, po planifikonin sulme (FOTO)


Në Shqipëri është zbuluar një celulë terroriste e përbërë nga iranianë që kishin planifikuar të kryenin sulme terroriste kundër komunitetit të muxhahedinëve, që janë vendosur në kampin “Ashfraf 3” në Manëz...

LAJME
42 Lexime

Kryemadhi paralajmëron kolaps ekonomik: Shqiptarët do mbeten pa rroga


Kur na ndajnë vetëm pak orë nga vendimi i KE-së për çeljen e negociatave, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi fajëson qeverinë në rast se nuk jepet një ‘PO’ për Shqipërinë. Në...

LAJME
63 Lexime

Takohen në Novi Sad, Rama, Vuçiqi e Zaevi. Diskutojnë për mini-shengenin ballkanik


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur sonte në Novi Sad, ku është takuar në një darkë zyrtare me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev....

LAJME
53 Lexime

Meta uron Maqedoninë e Veriut, Shqipëria nuk dëgjoi këshillat


Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas votimit të parlamentit gjerman pro hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Falenderim i veçantë Bundestagut, veçanërisht grupit CDU-CSU për angazhimin e tyre...

LAJME
132 Lexime

Rikthehet protestuesi epik i Laçit (Foto)


Ai është pa asnjë dyshim protestuesi më i veçantë në Shqipëri. Po flasim për 55-vjeçarin Dilaver Nela nga Laçi. Nuk i përket asnjë shoqate dhe asnjë subjekti politik. Të ishte ndryshe...

LAJME
130 Lexime

Rama takon djalin nga Kosova që ruan ndërtesën e Kombeve të Bashkuara (Video)


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po merr pjesë në mbledhjen e 74-të të Kombeve të Bashkuara në New York. Gjatë...