LAJME
67 Lexime

Nedim Bajramit i rrah zemra për Shqipërinë, zviceranët m


Vetëm disa ditë para Kampionatit Europian U21, ylli shqiptar i Empolit, Nedim Bajrami i jep një goditje Kombëtares zvicerane dhe transferohet në Shqipëri Të dielën, trajneri zviceran Mauro Lustrinelli njoftoi formacionin...

LAJME
182 Lexime

Ardijan Azemi shpallet boksieri më i mirë për vitin 2020,


Federata e Boksit e Maqedonisë ka shpallur Ardijan Azemin boksier më të mirë të vitit 2020, ndërsa trajneri i tij Naser Haruni është shpallur trajneri më i mirë i vitit, informon...

87 Lexime

Për 2 minuta, Florian Marku na habit 2 herë (VIDEO)


03.04.2020 https://www.facebook.com/markuflorian.1/videos/1033458020369292/?t=332

KURIOZITETE
112 Lexime

3 çudira në minutën e 90-të (video)


22.01.2020 Ndodh edhe kjo në Turqi, më saktë me ekipin e @Uşak Minuta e 9️0-te dhe çmenduritë që ndodhën brenda të njëjtës❗❗❗ 1. Penaltia e parë: e mbrojtur nga portieri 🧤 Penaltia ripërsëritet,...

156 Lexime


21.01.2020 Basketbollisti shqiptar Rezart Memedi po vazhdon shkëlqimin e tij në kampionatin italian të basketbollit te moshat U18. Memedi po mbron ngjyrat e “Aurora Basket Jesi”, që në sonte ekipi i...

LAJME
466 Lexime

Auloni 7 vjeç, hapave të xhaxhait të tij, Enver Idrizi (F


Aulon Idrizi po mahnit me sukseset e tij në sportin e karatesë. Edhe pse shtatë vjeç, ambiciet ai po i dëshmon me talentin që ka. Atij së fundmi i është dhënë...

224 Lexime

Reshat Mati “Ariu Shqiptar” – Kuq e Zi fiton qysh në


22/12/2019 Nga Beqir Sina/INA Bokseri profesionist në SHBA, ”Ariu Shqiptar” – Reshat Mati fiton sërisht në boks, kësaj radhe përsëri në boksin profesionist amerikan në Arizona , arenën “Gila River Arena”...

168 Lexime

Enis Mucaj e “çmonton” kundërshtarin serb në Serbi (v


20.12.2019 https://www.facebook.com/KlanKosovaOfficial1/videos/473539606578455/?t=0

167 Lexime

Mehmeti po shkëlqen në kampionatin e basketbollit italian


20.12.2019 Basketbollisti shkupjan Rezart Mehmeti i cili ishte edhe anëtar i KB Shkupi, denjësisht po prezanton basketbollin tonë në kampionatin italian, ku në kategorinë e të rinjve po u mban “ligjërata”...

57 Lexime

Florian Marku ka mposhtur në Londër kundërshtarin çek Mi


13.12.2019 Florian Marku ka mposhtur në Londër kundërshtarin çek Miroslav Serban https://www.facebook.com/shkodrasport/videos/675068579667551/?t=1508