Bundesliga e dytë: Kapllani shënon rekord

80 Lexime

Sulmuesi shqiptar, Edmond Kapllani (32), i cili arriti të shpëtojë ekipin e tij FSV Frankfurt, nga rënia në një rang më të ulët, duke shënuar dy gola në ndeshjen kundër Fortuna Düsseldorfit, njëherit ka shënuar edhe golin e tij të 69-të dhe të 70-të, në 195 ndeshjet e zhvilluara. Me këtë, ai ka vendosur një rekord të ri, duke u cilësuar si golashënuesi legjionar më i suksesshëm. Në këtë mënyrë, ai e tejkaloi kamrunasin Mohamadou Idrissou i cili deri më tani ka shënuar 68 gola.