LAJME

Besnik Hasi interesohet për Arbor Fejzullahun

42 Lexime

Sipas ueb faqes së klubit belg, e cila citon të përditshmen shqiptare „panoramasport.al“ kampioni i shumëfishtë i Belgjikës, të cilin është duke e udhëhequr trajneri gjakovar Besnik Hasi, ka shfaqur interes për futbollistin shqiptar, Arbor Fejzullahu. Mbrojtësi 22-vjeçar shqiptar aktualisht është duke mbrojutr ngjyrat e Partizanit nga Tirana dhe ishte ftuar në Kombëtaren shqiptare në ndeshjen miqësore kundër Francës, me ç`rast nga fundi i ndeshjes u futë në lojë, për të shënuar histori si lojtar i parë nga Lugina e Preshevës që përfaqëson Kombëtaren shqiptare.