Bajram Gashi u sulmua në derbin lokal mes Trepçës dhe Trepçës ’89.

85 Lexime

Bajram Gashi u sulmua në derbin lokal mes Trepçës dhe Trepçës ’89.

Derbi lokal mes Trepçës dhe Trepçës ’89 ka sjell një ngjarje tejet turpëruese për sportin kosovar.

Sfida u ndërpre në pjesën e dytë nga gjyqtari Bajram Gashi, pas ofendimeve që mori nga lojtarët vendas.

Ai përjashtoi me karton të kuq Idrizin e Trepçës dhe kjo solli frustrimin e futbollistëve të cilët ofenduan dhe kërcënuan gjyqtarin.

Ai më pas vendosi ta ndërprejë takimin dhe në këtë moment u sulmua nga zyrtarët vendas.

Gjithsesi, ai arriti të ikë dhe falë policisë shpëtoi pas pësuar ndonjë lëndim.