LAJME

Xhokoviçi: Më duhet të pres që Federeri të pensionohet

49 Lexime

Pas humbjes nga Roxher Federeri me rezultat 6:7 dhe 3:6 në finalen e të vetmit turne që nuk e ka fituar, Sinsinati, Novak Xhokoviçi nuk e ka humbur edhe afinitetin për humor.

article-2652039-1E95511500000578-290_634x625

„I uroj Federerit, me meritë fitoi. I lumtë, si atij, poashtu edhe ekipit të vet. Sa më përket mua, pesë herë kam luajtur në finale dhe pesë herë nuk kam arritur të fitoj titullin. S`ka lidhje, më duhet të pres që Federeri të pensionohet dhe më pas të përpiqem ta fitoj“, ka deklaruar Xhokoviçi duke shkaktuar të qeshur në publik.