Xhaka tani „kushton“ 20 milionë euro

47 Lexime

Për shumë revista futbollistike të njohura gjermane, sezonin e kaluar Granit Xhaka ishte mesfushori më i mirë ië Bundesligën gjermane. Ishte një sezon gjatë të cilit Xhaka ishte aktivizuar me ekipin e Borussia Mönchengladbach, duke u pozicionuar në vendin e tretë në tabelë dhe tani tek Graniti është shtuar vlera e tij në 20 milionë euro. Kështu e vlerëson portali «Transfermarkt» vlerën aktuale të kosovarit 22-vjeçar, njëherit edhe anëtar i Kombëtares zvicerane. Në krahasim me verën e viti të kaluar, vlera e tij është ngritur për 100 për qind, vlerë kjo e cila arrinte në shumën prej 10 milionë euro. Pra, nuk është çudi përse përgjegjësit e klubit e kanë shpallur si „të pashitur“.