Treni gjerman mbytë një grua të re nga Shqipëria

44 Lexime

Një grua e re 23-vjeçare nga Shqipëria, është goditur nga një tren mallrash në një stacion hekurudhor në Neustadt të Gjermanisë dhe ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes. Ngjarja ka ndodhur gjatë të mërkurës pak pas orës 15.00.

rueg_Polizei.jpg
rueg_Polizei.jpg

Sipas rrëfimeve të dëshmitarëve të ngjarjes, policia gjermane ka konkluduar se bëhet fjalë për një aksident tragjik. Se si ka ndodhur aksidenti, ende mbetet e paqartë. Kufoma e gruas shqiptare është dërguar në morgun më të afërt, ndërsa familja e saj e afërt është nën përkujdesje të shërbimit për intervenim në rast krize, nën shoqërimin e një përkthyesi, shkruan „Bild.de“.