MSN thyen rekordin e Realit

53 Lexime

Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar janë bërë treshja sulmuese me më së shumti gola brenda një sezoni. Në finalen e Kupës së Mbretit kundër Athletic Bilbaos, Lionel Messi realizoi dy gola, kurse Neymari një gol. Me golin e tij të parë, Messi barazoi rekordin e treshes së Real Madridit – Karim Benzema, Gonzalo Higuain dhe Cristiano Ronaldo – nga sezoni 2011/2012 , të cilët asokohe kishin shënuar 118 gola. Më pas, realizoi Neymar për ta thyer këtë rekord, derisa Leo Messi shënoi edhe golin e 120-të të treshes katalunase të njohur si MSN. Barcelona e ka fituar La Ligan dhe Kupën e Mbretit këtë sezon dhe luan në finale të Ligës së Kampionëve kundër Juventusit. /LAJM/