Migjen Basha rikthehet në Zvicër

42 Lexime

Mesfushori 28-vjeçar shqiptar, Migjen Basha është liruar nga të gjitha kontratat dhe pas nëntë vitesh të kaluara në Itali, rikthehet në Zvicër.

FC Lucerni e ka gjetur mjeshtrin e tij për mesfushë. Ekipi nga Zvicra Qendrore e ka angazhuar Migjen Bashën (Torino) për një afat prej 2 vitesh, thuhet në një artikull të ueb faqes së specializuar www.footvaud.ch të shkruar gjatë të mërkurës.

I liruar nga të gjitha kontratat, pas nëntë vitesh të kaluara në Itali, paraprakisht i ardhur nga Lausanne-Sport të Zvicrës, futbollisti ndërkombëtar shqiptar do të prezantohet të enjten, ka konfirmuar drejtori sportiv i ekipit nga Lucerni, Rolf Fringer.