Ja sa vlejnë futbollistët e Kombëtares pas kualifikimit historik

35 Lexime

Kualifikimi për në Kampionatin Europian „France 2016“ pasohet me rritje të vlerës në merkato. Kjo ka ndodhur me futbollistët e Kombëtares shqiptare, të cilët me në krye Gianni De Biasi shkruan historinë.

Portali i specializuar për merkaton, Transfermarkt, tregon se Shkëlzen Gashi dhe Elseid Hysaj janë futbollistët më të shtrenjtë të Shqipërisë me 4,5 milionë euro, të ndjekur nga Etrit Berisha dhe Ergys Kaçe me 3 milionë, raporton Portali Albeu.

Më të lirët janë Arlind Ajeti me 300 mijë euro, por pa skuadër momentalisht, Odise Roshi me 450 mijë si dhe Burim Kukeli dhe Hamdi Salihi me 700 mijë, raporton Portali Albeu.