Ibrahimi: Gruevski po na shtyn me zorr që të bëjmë penalti!

49 Lexime

10394838_1073133662701933_8716598354274635118_n_499871561

Zhvillimet e fundit politike në Maqedoni kanë trazuar edhe ndjenjat e sportdashësve të cilët shumë pak u intereson politika. Në një postim të tij në Facebook, redaktori I sportit në gazetën “Lajm”, Reshat Ibrahimi ka postuar një zhargonizëm sportiv, duke komentuar në gjuhën e futbollit. „Ky Nikolla Gruevski na ka futë në 16-she dhe me zorz po na shtynë ta prekim topin me dorë për ta bërë penallti!!!“, ka shkruar Ibrahimi i zhgënjyer nga zhvillimet më të reja në rajon.