Gazetari sportiv Ademi heq dorë nga Milani, sa të jetë Mihajloviçi

68 Lexime

Emërimi i trajnerit serb Sinisha Mihajloviç për trajner të Milanit, nuk u ka pëlqyer aspak tifozëve shqiptarë që jetojnë në Maqedoni, e të cilët janë tifozë të skuadrës kuqezi nga Milano.

Revoltën e pakënaqësisë e ka shprehur edhe gazetari i njohur sportiv në MTV2, Mustafa Ademi, i cili, madje, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se heq dorë nga përkrahja e skuadrës së zemrës, Milanit, duke thënë se deri sa Mihajlovic është aty, dhe se kur do të luajnë derbin me Interin do të anoj për këta të fundit.

“Prej sot zytarisht, deri sa Sinisha Mihajlloviç të jetë trajner i MILANIT, edhe kur të luan kundër Interit, unë jam për INTERIN !!!!!”, ka shkruar publikisht Ademi, i cili është edhe tifoz i Galatasaray./lajm/