Gazeta Lajm: Mehmedi katër vite te Leverkuseni

50 Lexime

Leverkuseni ka fituar garën për sulmuesin shqiptar të Kombëtares së Zvicrës Admir Mehmedi, pasi për këtë të fundit kishin shprehur interesim disa klube nga Bundesliga, Hannover, Hamburg dhe Mönchengladbach, shkruan gazeta „Lajm“. Lojtari që ka luajtur 32 ndeshje me Zvicrën ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare me “aspirinat” njofton klubi të enjten. “Unë jam i kënaqur që tani jam pjesë e Leverkusenit. Ëndrra ime është Liga e Kampionëve dhe këtë qëllim ia arrita duke ardhur te Bayer 04 Leverkusen”, tha 24-vjecari Mehmedi./lajm/