FC Ilirida nga Berna me gjasa reale për Ligën e dytë rajonale

38 Lexime

Edhe FC Ilirida nga Berna, gjatë fundjavës që lamë pas ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafir, duke mposhtur ekipin FC ëyler B në fushën e huaj, me rezultat 1:2. Golin e parë e shënoi Gëzim Islami në minutën 21`, duke shkaktuar një eufori të vërtetë te tifozët shqiptarë. Në pjesën e dytë, mysafirët nuk ndaluan së sulmuari golin e vendësve dhe në minutën 66`, Peter Adamisin ngriti rezultatin në 2:0. Vetëm tre minuta më vonë, vendësit arritën që të shënojnë gol dhe ta bëjnë ndeshjen edhe më të paparashikueshme. Por, me një lojë të matur dhe të mirë, futbollistët e FC Iliridës nuk lejuan befasi, për të arkëtuar tre pikë të reja në luftë për inkuadrim në Ligën e dytë rajonale.