all

Edon Zhegrova bëri një gjest të mrekullueshëm që fëmijët e sëmurë të ëndërrojnë

8 Lexime

Një karrocë të stërmbushur, përplot me dhurata, për fëmijët e shtruar në spital në Prishtinë! Kësaj i është përkushtuar Edon Zhegrova ditëve të fundit. Anësori kosovar zemërmadh ka krijuar shumë miq

Kjo karrocë e mbushur me dhurata nuk mbaron kurrë, dhe në fundvit u solli gëzim fëmijëve të shtruar në Prishtinë. Teksa pushimi dimëror pothuajse ka përfunduar, Edon Zhegrova ka vendosur të kthehet në vendin e tij në vend që të shijojë disa ditë më shumë në Palma de Mallorca apo Dubai. Ai në fakt shkoi në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për të bërë mirë rreth tij.

Gëzimi i fëmijëve është veçanërisht i këndshëm për t’u parë, ata që janë larg shtëpive të tyre gjatë kësaj periudhe festive, shkruan „Blick“, transmeton portali Shtegu. Të paktën ata kishin njëfarë rehatie. Stafi i spitalit gjithashtu dukej i kënaqur.

Kjo tregon se lojtari i LOSC, ish-anësori i FC Basel, nuk është vetëm bujar në fushë. Pasimtari më i mirë vendimtar për klubin e Lille këtë sezon, kosovari i kënaq bashkëlojtarët si fëmijë të shtruar në spital, siç dëshmohet nga përpilimi i këtij dribluesi të frikshëm, më poshtë.

Edhe sulmuesi me këtë gjest përmirëson imazhin e tij në Kosovë, ai i cili ishte në konflikt të hapur me trajnerin e mëparshëm Primoz Gliha dhe nuk kishte marrë pjesë në përballjen e Bazelit ndaj Zvicrës. Aq më mirë, sepse duke pasur parasysh mënyrën se si Murat Yakin dhe lojtarët e tij luftuan kundër ekipit rezervë të Kosovës, masakra padyshim do të ishte totale me Edon Zhegrovën, Amir Rrahmanin dhe Vedat Muriqin në fushë.