LAJME

Edi Rama e nis ditën me thënie islame (FOTO)

611 Lexime

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, e ka filluar ditën me një një thënie të një dijetari islam.

Para se të zhvillohet mbledhja e pestë e jashtëzakonshme e Qeverisë së Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit, Rama në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar “Nëse kishte pasur mençuria prindër, ata do të kishin qenë: durimi dhe verifikimi i lajmit që e dëgjon”, përcjell KOHA.