Asllani, shënoi super gol kundër Holandës

87 Lexime

Futbollistja shqiptare me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani, ka shënuar gol të bukur kundër Holandës.

Ajo me kombëtaren e Suedisë në miqësore shënuan fitore me rezultat 2:1 kundër Holandës, në ndeshjen që u luajt në stadiumin në Toronto. Asllani me bashkëlojtare dhuruan lojë të bukur dhe ishte një test i mirë kjo sfidë para fillimit të Kampionatit Botëror që fillon në fundjavë në Finlandë. Melis në minutën e 43-të shënoi për Holandën, ndërsa në pjesën e dytë ndryshuan gjërat dhe ndodhi kthesa në rezultat.

Schelis në minutën 53 barazoi rezultatin dhe 7 minuta më vonë (59’) trimëresha Asllani realizoi gol të bukur nga rreth 20 metra për fitoren 2:1. /Bota.