LAJME

Aksident tragjik në “Xhon Kenedi”, humb jetën një fëmijë

40 Lexime

Një aksident tragjik ka ndodhur rreth orës 19:40 minuta në rrugën „Xhon Kenedi“ në Çair, raporton SHENJA.

Një fëmijë është goditur nga një veturë dhe ka humbur jetën në vendin e ngjarjes.

Dëshmitarët thonë se fëmija ishte rreth 10 vjeçar. Në vendngjarje menjëherë kanë arritur edhe ndihma e shpejtë edhe njësitet policore, por ata vetëm kanë mundur të konstatojnë vdekjen e fëmijës. Sipas dëshmitarëve nga vendi i ngjarjes, aksidenti ka ndodhur si pasojë e shpejtësisë së madhe me të cilën ka lëvizur automjeti. /Lajm/