Aksident i rëndë në Gjermani me një të vdekur dhe një të lënduar rëndë nga Shqipëria

594 Lexime

Mbrëmjen e së enjtes, dy persona (39, 41) kanë qenë duke qarkulluar në autostradën gjermane, kur papritmas shpërthen një gomë e veturës midis vendparkimit Dreihöhenberg dhe kryqëzimit Schönebeck. Vozitësi 41-vjeçari humbi kontrollin e veturës, shkruajnë mediat gjermane, transmeton Shtegu.com.

Vetura e llojit VW u përmbys dhe u ndal në korsinë e kundërt në çati. Një zëdhënës i policisë gjermane deklaroi: „Për shkak të plagëve të tij të rënda, vozitësi i automjetit vdiq në vendngjarje ndërsa bashkudhëtari 39-vjeçar nga Shqipëria u lëndua rëndë dhe u dërgua në një spital në afërsi“.