Vjosa Osmani mahnit politikanin zviceran Cédric Wermuth

133 Lexime

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, sot është takuar me zëvendëspresidentin e Zvicrës, Ignazio Cassis. Gjatë shumë takimeve me parlamentarë zviceranë, ajo është takuar edhe me bashkëkryetarin e Partisë Social-demokrate të Zvicrës, Cédric Wermuth. Ai ka mbetur i impresionuar nga paraqitja e Vjosa Osmanit dhe këtë mbresë e ka shpërndarë në profilin e saj në Facebook, informon Shtegu.com. Ndër të tjera, ai ka shkruar:

Sot pata nderin e madh të një takimi të grupit parlamentar të miqësisë Zvicër – Kosovë dhe shoqen time, zonjën Presidente. Ne ishim të mahnitur me aftësitë e saj analitike, qartësinë në vizionin e saj politik dhe energjinë dhe forcën në punën e saj – një udhëheqëse dhe model i vërtetë për të gjithë ne. Ne gjithmonë do të jemi me ju dhe do të luftojmë në anën e popullit kosovar.