Ndërron jetë Murat Jashari

122 Lexime

Ka vdekur Murat Jashari, i dënuar për tentativë vrasjeje ndaj Azem Vllasit, shkruan Insajderi.
Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur avokatja, Fehmije Gashi Bytyqi, përmes një shkrimi në Facebook.

Ajo ka treguar se Jashari ka vdekur në QKUK derisa u ka shprehur ngushëllime familjarëve të tij, transmeton Shtegu.com.

“Ndaj dhembjen me familjen Jashari nga Kumanova, dhe jam tejet e pikëlluar që Murati për katër vite qëndroi në paraburgim pa pasur mundësi të ishte me familjen e tij”, ka shkruar ndër të tjera ajo. (Insajderi)