Tragjedi në Rumani: Vdes futbollisti në fushën e futbollit! (VIDEO E NDJESHME + 18)

39 Lexime

00:13:23           2016-05-07

 

 

 

 

Futbollisti profesionist nga Kameruni, Patrick Ekeng nga ekipi i Ligës së parë rumune Dinamo Bukuresht, mbrëmjen e së premtes ka ndërruar jetë pas një kolapsi që pësoi në fushën e futbollit, në ndeshjen kundër ekipit FC Viitorul Constanta.

 

 

 

Një lajm të tillë e ka konfirmuar ekipi, ndërsa nuk janë dhënë detaje më të hollësishme për shkakun e vdekjes, shkruajnë mediet botërore, njofton „Shtegu.com“.

 

 

 

Mesfushori 26-vjeçar kishte hyrë në lojë si zëvendësim në minutën 63`, ndërsa pas pak kohe ishte rrëzuar përtokë duke humbur vetëdijen, pa influencë të faktorit të jashtëm. Ai është dërguar menjëherë në spitalin më të afërt, por pa gjasa për të mbijetuar dhe përpjekjet e mjekëve për ta reanimuar ishin të kota.