Rinia nga Negotina dhe Beshiktash kampion të turneut “Dëshmorët e Kombit 2015”

96 Lexime

Të dielën në Hasanbeg të Shkupit ka përfunduar edicioni i katërt i turneut përkujtimor “Dëshmorët e Kombit 2015”. Fitues të edicionit të sivjetëm dolën Rinia nga Negotina e Gostivarit dhe Beshiktash nga Çairi i Shkupit.
Në finalen e U12 (2003) ekipi nga Çairi me rezultatin 4:2 ka mundur Fortuna 2009, ndërsa tek U11 (2004) ekipi nga Negotina me rezultat 4:2 e mposhti Goblenin nga Kumanova.
Futbollistët që spikatën në këtë turne tek u12 ishin:
Behar Feta (Fortuna 2009) futbollist më i mirë
Useid Fuga (Beshkitash) golashënues më i mirë
Flamur Ramadani (Rinia – Mateç) portier më i mirë.

Futbollistët që spikatën në këtë turne tek u11 ishin:
Fevzi Ahmedi (Jakupica – Jabollçisht) futbollist më i mirë
Xhafer Alii (Rinia – Negotinë) golashënues më i mirë
Erdin Ramadani (Goblem – Kumanovë) portier më i mire

beshiktash 1

Në këtë turne u promovua himni i turneut “Bota e Rinisë” në interpretim të këngëtarit të mirënjohur Ilir Shaqiri.
Të gjithë futbollistët, më shumë se 150, sa defiluan në turneun “Dëshmorët e Kombit”, si dhe trajnerët e tyre treguan një respekt të veçantë ndaj ekipeve kundërshtare dhe në radhë të parë kishin shoqërimin me moshatarët e tyre. Ne si organizator të turneut falënderojmë të gjitha ekipet (10) pjesëmarrëse të edicionit të katër të këtij turneu përkujtimor.
KF Goblen nga Kumanova