SHOWBIZ

Pse Remzie Osmani e bëri këngëtar të vëllain e saj Nexhatin?

97 Lexime

showbiz-rremzije_620x330_345280417

Remzie Osmani është një nga këngëtaret e muzikës popullore më e pëlqyera.

S’harrohen dot këngët e saj me këngëtarin e doajenin e muzikës popullore Qamili i Vogël, me të cilin Remzia bëri e realizoi shumë këngë e klipe.

Sot Remzie Osmani është më e preferuara dhe më e kërkuara këngëtare nëpër mbrëmje muzikore, por edhe nëpër ahengje e dasma shqiptare gjithandej trojeve shqiptare.

Meritë e Remzies është, që sot edhe i vëllai i saj Nexhat Osmani është këngëtar dhe i adhuruar i  publikut kudo që këndon ai, po edhe me motrën, të madhen tonë këngëtare Remzie Osmanin.

Remzia me të vëllain, muzikës shqiptare i ka ofruar këngë që lënë gjurmë në historinë e muzikës shqiptare.

Këngët e tyre, motrës e të vëllait, Remzies e Nexhatit, dëgjohen anembanë trojeve shqiptare, po dhe klipet e tyre të shumta i shohim në të gjitha kanalet tona televizive shqiptare.

Këta dy këngëtarë, motër e vëlla, kanë paralajmëruar se së shpejti do t`i surprizojnë fansat e vet me projekte të reja.

E vërteta, se Remzia me zërin e saj dhe këngët i ka fansat e vet, por dhe e vërteta tjetër, se më të vëllain Nexhatin, po i ecë puna mirë materialisht.

Që të dy, këngëtarë shumë të pëlqyer sot.

Shumë të adhuruar. Shumë të kërkuar./ Kosovarja/