Në Hasanbeg të Shkupit vitin e ri shkollor e nisin me lutje dhe ‘dua’

144 Lexime

Në shkollën fillore „25 Maj“ në Hasanbeg të Shkupit dita e parë e shkollës ka filluar normal dhe pa pengesa.

“Ajo që na ra në sy kësaj here është se stafi i kësaj shkolle kanë bërë një veprim të mirë, pasi krahas të gjitha hapave të ndërmarr për një fllim të mbarë shkollor, ata e filluan këtë vit edhe me lutje dhe dua Zotit, për një vit me sukses dhe plotë mbarësi, shkruan portali islampress nga Shkupi.

Kjo është promovuar edhe në rrjetet sociale ku është shkruar postimi:

„Sot 01/09/2015 e Marte ne pranine e nxenesve filloriste,prinderve,drejtorit dhe stafit udheheqes te Sh.F.”25 Maj” ne Hasanbeg beme lutje per fillim te mbare te vitit shkollor 2015/2016 Zoti qofte ne ndihmen e mesueseve,nxenesve ua lehtesofte rrugen e diturise“, transmeton INA.