Mourinho mposhtet nga ish-klubi i tij

44 Lexime

Jose Mourinho është mposhtur nga klubi që e bëri kampion të Ligës së Kampionëve në vitin 2004.

Portugezi u mposht nga Porto dhe Iker Casillas me rezultat 2 me 1, për të vazhduar formën e dobët sivjet në të gjitha garat.

Andre Andre realizoi në minutën e 39 ndërsa Willian realizoi në fund të pjesës së parë për 1 me 1.

Fitoren Portos ia dhuroi Maicon në minutën e 52-të. © KOHA.