Gjendet i vdekur fëmija katërvjeçar refugjat që ishte marrë peng

43 Lexime

Më 1 tetor të këtij viti, në hapësirat e Qendrës sociale në Berlin të Gjermanisë, ishte kidnapuar Mohamedi i vogël katërvjeçar. Fotot nga kamerat e sigurisë i kishin treguar që të dy, të kapur dorë për dore.

 

148E9200385BDF65
Që atëherë ishte shpallur një kërkim me përmasa më të mëdha nga autoritetet gjermane. Gjatë ditës së sotme (e enjte), policia më në fund e ka gjetur fëmijën. Sipas informatave të „Bild“, të cilat i transmeton „Shtegu.com“, gjatë paradites është arrestuar një person 32-vjeçar. Në bagazhin e tij të veturës, është gjetur i vdekur Mohamedi i vogël.

 
Identiteti dhe shkaqet e vdekjes së fëmijës, pritet të sqarohen gjatë ditës.