E gjithë bota po qeshet me golin ndoshta më të marrë në histori (VIDEO)

53 Lexime

Në ndeshjen për Kupën e Meksikës, është shënuar një gol të cilin nuk keni rast ta shihni shpeshë. Në të vërtetë, në ndeshjen në mes Necaxa dhe Zacatepec mysafirët kishin avantazh me rezultat perj 1:0, përderisa portieri Javier Caso nuk e bëri një gabim që barazoi rezultatin.

 

 

 
Pasi e kapi një top nga një aksion i dështuar i vendasve, ai ka dashur t`ia gjuajë topin një bashkëlojtari të tij, mirëpo fatkeqësisht dhe për tu bërë gaz i botës, ai e godet me top në kokë lojtarin kundërshtar Rodrigo Prieto, aq fortë, sa që topi merr kahen e golit. Ishte ky një gabim i cili vendosi fatin e takimit, pasi vendasit shënuan edhe dy gola të tjerë, për ta fituar ndeshjen me rezultat përfundimtar 3:1. (Shtegu.com)