Çfarë po ndodhë me futbollin kroat, në dhjetë ndeshje vetëm një (auto)gol

48 Lexime

Arijan Ademi, futbollist shqiptar nga Maqedonia, lojtar i Dinamo Zagreb

 

Java e dhjetë e Ligës së parë kroate në futboll, ka kaluar në shenjë të paqes. Vetëm në ndeshjen e fundit të kësaj jave është shënuar një autogol, me ç`rast ekipi Lokomotiv ka mposhtur RNK Split me rezultat 1:0. Ky ishte edhe i pari dhe i vetmi gol, apo më saktë, autogol i mbrojtësit të RNK Split, i cili u shënua në minutën 62` të ndeshjes.

 

 

elvir maloku

Elvir Maloku, lojtar shqiptar i Hajdukut nga Spliti

 

 

Përndryshe, redaktorët e sportit në gjuhën kroate asnjëherë nuk e kanë pasur më lehtë të raportojnë për ndeshjet se sa kësaj radhe, pothujase të gjithë e raportuan rezultatin më të jopopullarizuar në futboll 0:0, duke përfshirë këtu edhe derbin e javës në mes të Hajduk Split dhe Dinamo Zagreb. (Shtegu.com)