Bayerni kampion gjerman për herë të 25-të

73 Lexime

027265537
Pasi ekipi i Wolfsburgut pësoi nga Borussia Mönchengladbach me rezultat 0:1, ekipi i Bayernit mund t`i gëzohet dhe të festojë titullin e 25-të të kampionit gjerman në futboll. Tashmë, Bayerni është i paaaritshëm edhe teoretikisht, pasi gjatë të shtunës e fitoi ndeshjen kundër Hertha me rezultat minimal 1:0.