Banori i Begracës gjen një portofol me shumë para dhe ia kthen pronarit

613 Lexime

Reshat Gashi (42) nga fshati Begracë i Komunës së Kaçanikut, ka bërë një gjest mjaft human pasi duke u kthyer nga puna, ka gjetur një portofol me dokumente dhe një shumë të konsiderueshme të hollash, shkruan portali Shtegu. Pa hezituar në asnjë moment, ai portofolin ia dorëzon konduktorit të autobusit dhe ky i fundit ia kthen pronarit.

„Këtë kuletë e gjeta në austobus duke u kthyer nga puna me aq para sa kishte, e di që kam mu paragjyku nga njerëzit po ska lidhje.

Me këtë dua të them që duhet të jemi shembull se e huaja nuk bëhet e jotja, mundohuni të jetoni me djersën e ballit dhe me hallall“, ka shkruar Reshati në profilin e tij në Facebook.