Sulejmani fillon përgatitjet në Yong Boys

43 Lexime

Së bashku ishin në Benfikë të Lisbonës dhe shumë apk ishin angazhuar. Tashmë që të dy janë në YB duke i dhënë ekipit shpresë për një titull në Kampionatin zviceran.
Futbollisti me prejardhje nga Kosova, Miralem Sulejmani dhe kolegu i tij, Loris Benito, për herë të parë kanë veshur fanellat verdhezi të klubit të ri, Yong Boys nga Liga e parë zvicerane. Në Bernë duan të fillojnë një sezon të ri, duke u munduar të harrojnë sezonin e kaluar të trishtueshëm për ta.
Me shifra, ai duket kështu: Sulejmani në kampionat u angazhua vetëm katër herë, dy herë nga fillimi i ndeshjes. Megjithatë, ish lojtari i Ajaksit nga Amsterdami, për të cilin pagoi një velrë prej 25 milionë frangave zviceranë, pothuajse gjatë gjithë sezonit ishte i lënduar.