Shtetasi maqedonas lëndohet rëndë nga një pompë betoni

88 Lexime

Foto simbolike

 

 

 

18:26:22                2016-04-24

 

 

 

 

Paraditen e së martës, një shtetas maqedonas është lënduar rëndë nga një pompë betoni, në Wilchingen të Zvicrës. Shtetasi 47-vjeçar maqedonas, është dashur të dërgohet me helikopter në spital.

 

 
Fatkeqësia ka ndodhur gjatë betonimit të një bazamenti për një depo të re. Dy punëtorë kanë qenë duke e mbajtur pompën, kur papritmas ajo del nga kontrolli dhe nga fuqia e betonit të spërkatur, goditet shtetasi maqedonas, të cili fillimisht e hedhë në një makinë për rrafshimin e betonit, e më pas rrëzohet përtokë, thuhet në një komunikatë të policisë zvicerane, njofton „Shtegu.com“.

 

 

 

Kolegu i tij 20-vjeçar, ka shpëtuar pa lëndime.