Leondriti nga Begraca do të boksojë për titullin kampion europian

136 Lexime

Djaloshi nga Begraca, Leondrit Gashi, boksieri nga klubi i boksit Niederkassel në Gjermani, është gati për luftën më të madhe në karrierën e tij të re të boksit. Deri më tani ka zhvilluar 8 meçe profesioniste, të gjitha i ka fituar. Pasi ai ka mundur të fitojë në mënyrë mbresëlënëse titullin e kampionit ndërkombëtar gjerman në peshën e lehtë në Shoqatën GBA në prill pas një nokauti teknik, tani bëhet fjalë për Kampionatin Evropian në WBU (Word Boxing Union), të cilit atëbotë i përkiste edhe Mike Tyson. Të shtunën, më 30 shtator, lufta kundër moldavit Alexandru Crasnitchii do të zhvillohet në bashkinë e ëeißenthurmit. Gashi është në “fazën e nxehtë” që nga fillimi i gushtit, gjegjësisht stërvitjet dhe rutina ditore janë plotësisht të përshtatura për këtë ngjarje. Trajneri Stefan Krengel është absolutisht i sigurt se “askush nuk do të na ndalojë. Leondriti është në formë të shkëlqyer dhe me mbështetjen e tifozëve tanë do të sjellim në shtëpi rripin e kampionatit europian”. Pra, të dashur miq të boksit: shkoni në Weißenthurm dhe ndihmoni ëndrrën e Leondritit të realizohet me brohoritjet tuaja. Biletat i gjeni në: 0176 / 4100 8614 (Stefan Krengel, gjithashtu përmes ëhatsApp) ose 0151 / 1765 1544 (organizator) ose në arkë.
Vendndodhja e ngjarjes: Stadthalle Weißenthurm, Kirchstr. 3 në 56575 ëeißenthurm.
Hyrja: nga ora 17:00, fillimi: 18:00.