Interi feston, Shaqiri në rol të dytë

69 Lexime

Ekipi i Interit ka fituar ndeshjen derbi kundër ekipit AS Roma me rezultat të ngushtë 2:1, ndërsa Shaqiri u futë në lojë vetëm nga minuta 79`, kur rezultati ishte i barabartë 1:1. Golin e fitores e shënoi Mauro Icardi pas një pasimi të rrezikshëm nga Lukas Podolski. Duke i falënderuar kësaj fitoreje, Interi ngjitet në pozitën e shtatë dhe mund të ëndërrojë për pjesëmarrje ndërkombëtare.