LAJME

Dyshohet se Ademin e ka dopinguar mjeku maqedonas Viktor Kamilovski

40 Lexime

Gazetari kroat Tomislav Zhidak, në një artikull për „Jutarnji“, ka hapur tri pista të mundshme për dopingun e lojtarit shqiptar të Dinamo Zagrebit, Arijan Ademi: Mjekët e Dinamos, mjekun e reprezentacionit të Maqedonisë, apo ndoshta futbollisti personalisht ka marrë diçka kokë në vete. Në ndërkohë, atij i kanë sygjeruar se mund të ekzistojë edhe personi i katërt, trajneri i kondicionit, i cili i kishte dhënë një tabletë kokë në vete, në mënyrë që t`ia zbusë dhimbjen dhe ta përgatisë në ndeshjen kundër Arsenalit, njofoton „Shtegu.com“. Mjekët e Dinamos heshtin, por duket se janë të pastër. Edhe trajneri gjithashtu hiqet nga të dyshuarit, ndërsa nga rrëfimi i Ademit para Komisionit disiplinor, ai mohon se dopingu është nga „barnatorja shtëpiake“.

 

 

Me siguri se mjeku i reprezentacionit maqedonas, Viktor Kamilovski e di sekretin e vërtetë të kësaj çështje. Mjeku maqedonas me famë nga Klinika e njohur e Shkupit “Sv. Naum Ohridski”, ka insistuar që Ademin ta aftësojë për ndeshjen kundër Luksemburgut, më 5 shtator, edhe përpos faktit se lojtari ka dashur të kthehet në shtëpi, pasi kishte kuptuar se për shkak të dhimbjeve nuk ka mundur ta përballojë ndeshjen. Edhe seleksionuesi Milenko Druloviç e kishte kuptuar një gjë të tillë, por është e dyshimtë këmbëngulësia e Kamilovskit që Ademi të aftësohet për ndeshjen. (Shtegu.com)