Dëshmi tronditëse në Hasanbeg: I kërkova nënës hallallëk dhe më se pashë (Video)

50 Lexime

15:47:08           2016-08-08

 

 

 

Abdylaziz Muharemi, i biri i të ndjerës Gjillmez Muharemi e cila humbi jetën në vërshimet, rrëfen me lot në sy momentin kur ka parë nënën e tij për herë të fundit, para se vërshimet ta marrin atë. Ai sqaron se trupi i pajetë i 76 vjeçares është gjetur 2-3 kilometra larg shtëpisë së saj. Muharemi thotë se e gjithë familja e tij ka qenë tejet e rrezikuar, por fatkeqësisht nuk arritën ta shpëtojnë edhe nënën e tij.

Muharemi, shprehet tejet i indinjuar nga udhëheqësia politike shqiptare. Zoti i vraftë Ali Ahmetin dhe Menduh Thaçin, thotë ai.

E ndjera Gjillmez Muharemi është varrosur dje, ndërsa familja Muharremi vazhdon të jetojë në nënkulm, pa kushtet elementare për jetë. /SHENJA/