Arrestohet vrasësi i dyshuar i shqiptarit 19-vjeçar

27 Lexime

19:56:58                    2017-07-26

 

 

 

 

Pas gjetjes së kufomës së një shqiptari nëntëmbëdhjetëvjeçar në një liqe në Gjermani, tashmë është arrestuar bashkatdhetari i tij 46-vjeçar.
Dyshohet se ai ka qenë pjesëmarrës në vrasjen e shqiptarit nga Steinfurti (Nordrhein-Westfalen). Policia gjermane ka bastisur banesën dhe firmën e 46-vjeçarit në rrethinën e Göppingenit, shkruan „Blick“, përcjellë „Shtegu.com“. Dyshohet se motivi i vrasjes është për shkaqe provate midis viktimës dhe autorit.