Arrestohen trafikantët e Ajlanit të vogël

43 Lexime

Pas vdekjes tragjike të fëmijës sirian, të cilin valët e detit e kishin sjellur në bredetin turk dhe fotoja e të cilit ka shokuar botën, sipas medieve turke janë arrestuar katër trafikantë të dyshuar të këtij rasti. Policia turke tashmë ka arrestuar katër persona të dyshuar në Bodrum, që të gjithë nga Siria, informon agjencia e lajmeve „Dogan“.