SIHARIQ: Gjendet Jetmir Rudi, po dërgohet drejt emergjencës

305 Lexime

Jetmir Rudi nga fshati Rud i Malishevës që dyshohet se ishte rrëmbyer është gjendur i gjallë, dhe momentalisht është duke u dërguar në emerëgjencë.

Gjetja e tij është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës në Rajonin e Gjakovës.

“Është gjetur nga familjarët. Për momentin po i ofrohet ndihmë mjekësore në QKMF Malishevë. Me procedura tjera do të vazhdojmë sapo të jetë në gjendje të deklarohet”, thuhet në përgjigjen e Policisë.

Ndryshe gjatë ditës u publikua edhe një fotografi në të cilën Jetmir Rudi shihej i zhveshur dhe i lidhur në mal.

Policia është duke u marr me rastin. (Malisheva TV)