Si u bë e famshme çokollata zvicerane pas një pakujdesie

127 Lexime

Një pakujdesi e bëri Rudolf Lindt që të shpikë çokollatën që Zvicrën e bëri të famshme në shekullin e XIX. Për një kohë të gjatë receta mbeti e lakmuar nga të tjerët, por sekrete
Zvicra është e njohur për çokollatën më të mirë në botë. Por në fillim të shekullit XIX, çokollata e atëhershme nuk kishte asgjë të përbashkët me çokollatën e ëmbël dhe delikate të sotme. Çokollata e paraardhësve tanë, kur vihej në gojë ishte më e hidhur se e ëmbël dhe e thërrmuar. Gjatë viteve, çokollatierë të shumtë janë përpjekur të revolucionarizojnë çokollatën. Ata të gjithë punuan në proces, duke u përpjekur të përmirësojnë shijen me mjaltë, vanilje dhe substanca të tjera. Me sukses: Çokollata zvicerane u bë më e mira dhe fitoi çmime dhe prestigj ndërkombëtar. Por revolucioni i vërtetë sapo do të fillonte, shkruan „20 Minuten“.

Megjithëse tregu ishte i sheshtë, një i ri nga Berna vendosi të merrej me biznes. 24-vjeçari Rudolf Lindt, një qytetar bernez nga arsitokracia, bleu një sallë të vjetër fabrike me makina të vjetruara në Mattenquartier të Bernës. Prej atëherë, Lindt filloi të prodhonte çokollatë me një zhurmë dhe u përpoq ta bënte atë më delikate dhe më të hollë se sa konkurrenca. Një rastësi më në fund e çoi atë drejt qëllimit të tij. Një të premte, ai u largua nga fabrika pa fikur mikserët e tij. Për shkak se masa ishte ndezur dhe trazuar në makinë gjatë gjithë fundjavës, jo vetëm që aromat shpaloseshin në shumëfish, ato gjithashtu shkriheshin nëmënyrë të butë. Kjo është arsyeja pse ai e quajti çokollatën e tij „Fondant çokollatë“ – çokollata e shkrirë.
Prej atëherë e tutje, biznesi ecte si i kurdisur. Lindt bëri emër në të gjithë vendin dhe pak më vonë edhe jashtë. Ai ka mundur të hapë fabrika njëra pas tjetrës shumë kohë më parë, por nuk e bëri atë. Përkundrazi, ai ia la një ëmbëltores ta menaxhonte çokollatën e shitur, e cila i bleu atij dërgesa të mëdha me zbritje. Ky blerës u quajt Jean Tobler dhe shiti mallrat e Lindt për gati dhjetë vjet. Por me kalimin e viteve, prodhuesi i çokollatave në Bernë u ul me zbritjen për shitësit Tobler. Deri në momentin kur ai përfundoi bashkëpunimin e tij dhe themeloi fabrikën e tij të çokollatave në Länggasse të Bernës, informon Shtegu.com. Djali i Tobler më vonë shpiku Toblerone me famë botërore, e cila i përkiste multi-ndërmarrjes amerikane Mondelez International që nga viti 1990.

Lindt ishte në gjendje ta mbante sekretin e tij tregtar për gati 20 vjet. Ai mori oferta të shumta për të zbuluar recetën e tij, por fillimisht i refuzoi të gjitha. Megjithatë, për arsye të panjohura, në vitin 1899 ai u dorëzua dhe ia shiti fabrikën dhe recetën Johann Rudolf Sprüngli. Shuma e shitjeve është e panjohur, por besohet të ketë qenë e lartë. Spüngli e quajti biznesin e tij Lindt dhe Sprüngli.

Por çokollata nuk mund të rrinte e qetë për shumë kohë. Vetëm gjashtë vjet më vonë, Rudolf Lindt dhe vëllai dhe kushëriri i tij themeluan një tjetër fabrikë çokollate në Bernë, të quajtur Lindt. Kjo çoi në një betejë të gjatë ligjore që zgjati 20 vjet. Lindt nuk jetoi për të përjetuar humbjen ligjore, ai vdiq disa vjet më parë.