Salihi dhe Berisha shkatërrojnë Crusadersin

44 Lexime

Skuadra shqiptare, Skënderbeu, ka mposhtur me lehtësi Crusadersin me rezultat 4 me 1 për t’iu afruar raundit të tretë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Nimaga hapi serinë e golave duke shënuar në minutën e 15-të. Salihi shënoi golin e dytë para përfundimit të pjesës së parë për rezultatin 2 me 0.

Në pjesën e dytë Owens i mysafirëve nga Irlanda Veriore ngushtoi rezultatin para se Berisha e Salihi të shënonin për 4 me 1