Reshat Ibrahimi: Vetëm Kumanova dhe Shkupi pa kryetar partie

47 Lexime

Gazetari Reshat Ibrahimi, në profilin e tij në Facebook komentoi krijimin e subjektit të ri politik në spektrin shqiptar të quajtur si “Uniteti”. Atij i ka rënë në sy se të gjithë kryetarët aktualë të subjekteve politike shqiptare në Maqedoni janë gati nga të gjitha qytetet shqiptare, përveç Kumanovës dhe Shkupit, transmeton zhurnal.mk
“Per gjynah, vec Kumanova e Shkupi ende pa kryetar te ndonje partie politike!

Sot u zyrtarizue edhe nje parti politike shqiptare ne Maqedoni. Do te quhet Uniteti (i qofte per hair), ku kryetari me gjase do te jete Gezim Ostreni nga Dibra.

Ne shqiptaret e Maqedonise do t’i kemi edhe me mire punet, pasi politikanet do te mendojne me shume per neve se sa per vete!

Tani e tutje kemi kryetar te partive shqiptare gati ne cdo qytet shqiptare, duke u nisur nga Dibra e deri ne Tetove.

Po shkojme me radhe:

Ne Diber, Gezim Ostreni, kryetar i Uniteti-t?

Ne Struge, Zijadin Sela, kryetar i Levizjes per Reforma te PDSH-se

Ne Kercove, Ali Ahmeti, kryetar i BDI-se

Ne Gostivar, Vesel Memedi, kryetar i RDK-se

Ne Tetove, Menduh Thaci, kryetar i PDSH-se

Ne Tetove, Bilal Kasami, Levizja Besa

Vec Shkupi e Kumanova kane mbetur per gjynah, pa kryetar te ndonje partie!

A thua pse kurre nuk emerojne kryetar nga Shkupi e Kumanova?

Ku eshte problemi?

A s’ka njerez per kryetar?

A kane frike mu be lider?

A po mendojne se jane te pa afte per kete detyre?

Vec po tham, s’e s’pe di as une!”, shkroi Ibrahimi, transmeton zhurnal.mk