Pasagjerët 20 orë të bllokuar në tragetin Durrës- Ankona

38 Lexime

Për 20 orë me radhë,  shumica pasagjerë shqiptarë e kosovarë, qëndruan të bllokuar në tragetin “Marina” në portin e Ankonës, Itali.

Pasagjerët ishin nisur mbrëmjen e djeshme, 18 korrik, rreth orës 19:00 nga Ankona drejt Durrësit, por pas një ore lundrimi trageti pësoi avari.

Trageti ishte kthyer në port, por pasagjerët qëndruan në traget për gjithë natën dhe deri në orën 14: 30, të 19 korrikut.

“Nuk lejohemi të dalim prej 14 orësh” denoncuan pasagjerët në Ora News sot në orën 09:00. Sipas informacioneve në tragetin që mban emrin “Marina” ndodheshin rreth 800 pasagjerë, mes tyre gra e fëmijë./OraNews