Në Bielefeld të Gjermanisë vritet boksieri kosovar Besar Nimani

63 Lexime

Rreth orës 18:30 të së shtunës në mbrëmje, në qendër të qytetit Bielefeld të Gjermanisë papritmas janë dëgjuar të shtëna në rrugën „Obernstrasse“. Një person rrëzohet dhe vdes

Sipas raportimeve të dëshmitarëve, një grup prej pesë deri në gjashtë burra ishin ulur së bashku në një kafene. Më pas thuhet se të gjithë janë larguar së bashku nga restoranti. Pastaj papritmas jashtë janë dëgjuar të shtëna! Thuhet se janë dëgjuar gjashtë deri në tetë të shtëna.

Një dëshmitar okular shkroi në Facebook: “Unë u ula në kafenenë De Lorenzo Gelateria Italiana sikurse për shumë vite me radhë. Në atë moment dëgjova edhe të shtënat. Më pas policia rrethoi gjithçka. Sido që të jetë, keq që autorët (ishin të paktën dy të tillë, kaluan me vrap pranë akullores. Dhe ajo që më duket më e keqja nga të gjitha është se diçka e tillë po ndodh në qytetin e bukur të vjetër”.

Policia dhe ekipet e shpëtimit shkuan në vendngjarje, por mjekët e urgjencës nuk mundën të bënin asgjë për njeriun që ishte qëlluar. Burri ka ndërruar jetë nga plagët e marra në vendngjarje. Autori ose autorët e panjohur janë në arrati.

Sipas informacioneve të gazetës „Bild“, i vdekuri ishte një ish-boksier profesionist, trasnemton portali Shtegu. Ai thuhet se është sulmuar edhe një herë në vitin 2013.

Pjesë të qendrës së qytetit përreth vendit të krimit u rrethuan. Trupi i viktimës ishte fshehur nga ekranet e privatësisë. Dëshmitarët okularë dhe të afërmit kujdesen në vendngjarje. Për momentin nuk ka asnjë informacion të mëtejshëm nga policia.

Më vonë, gazeta „Bild“ ka bërë publik edhe identitetin e viktimës. Bëhet fjalë për boksierin kampion Besar Nimani!